June 11, 2022

אב לסרטי גיבורי העל המודרניים, ריצ’רד דונר, מת בן 91

קו התווית השיווקי לסרט סופרמן משנת 1978 היה, לשמצה, “אתה תאמין שגבר יכול לעוף.” באופן יעיל, זה היה רמז עדין לצופי הקולנוע שהסרט הולך לריאליזם בהצגתו של גיבור העל האהובים על אמריקה. (באותה תקופה.) ובכן, ריצ’רד דונר היה האיש שהאפשר את זה, והפך אותו לאבא לסרטי גיבורי העל המודרניים. המקצוע של דונר הוא מסודר מסיבות רבות. הוא ביים פרקים של סדרות טלוויזיה קלאסיות כמו אזור הדמדומים, הרובה ופרי מייסון. הוא באופן אישי שלח מיליוני קתולים שחלפו בחזרה לכנסייה עם סימן רגע לפני שלקח על עצמו את איש הפלדה. גם אם הוא מעולם לא היה לוקח על עצמו את Supes, Goonies הוא יצירת מופת אהובה ל’ילדים ‘בגיל מסוים. עם זאת, אני באופן אישי, תמיד יאהב אותו על המתנה שהיא סופרמן, וכיצד היא נותנת את הטון לעתיד סרטי קומיקס.

זה דבר יוצא דופן לכתוב באותו יום אחר סלבריטאי הוליוודי שוב זבל את סרטי גיבורי העל, אבל מה שדונר יצר בסופרמן היה בבירור קולנוע למרות מה שאומרים כל במאים ידועים אחרים. למעשה, אפילו מי שלא אוהב גחמות קייפ ומצטיינות מסכים שסופרמן עומד לבד כשמדובר בשיחות על ז’אנר גיבורי העל כמו שהוא. כמו מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה, סופרמן הגיע בתקופה בקולנוע בו האנטי -גיבור היה מלך. לדונר לא היה פחות מעי פלדה כאשר הסכים להתאים את צופי הנערים הצעירים המשמעותיים ביותר בסיפורת בעידן נהג המונית ומשאלת המוות. מורשתו מאובטחת, ורשימת הניצחונות שלו ארוכה. אבל בשבילי? סופרמן יהיה לנצח יצירת המופת שלו.

דונר שינה את המשחק כאשר לקח את סופרמן ברצינות

תמונה דרך Warner Bros.

איקס

Mario Kart DLC Rush.mp4

0 שניות של 12 דקות, 40 שניות

לחיות
00:00
12:40
12:40

אפילו טוב יותר, דונר העביר סרט שבאמת גרם לילדים בגיל מסוים להאמין שהאדם יכול לעוף. בטח, עם ילדים אלמנט הרכישה הוא ממש נמוך. ובכל זאת, מכיוון שהדברים הלא מעופפים נראו ממש כמו כל סרט “ריאליסטי” אחר, הוא שובה אותם. זה סרט ילדים שלא מדבר עם ילדים, אפילו עם שינאניגנים של ג’ין האקמן ועיסת הנוף והפיזיקה הסיבובית של אדמה בצד. שם דונר התנער מהריאליזם, הוא מעולם לא נמנע מלהיות ברצינות. זה הגיוני בהתחשב בכך שדונר עשה את עצמותיו בטלוויזיה. הרפתקאותיה של תוכנית הטלוויזיה של סופרמן בה ג’ורג ‘ריבס תורם את הכף, שהבמאי ככל הנראה ראה כילד, שיחק גם את סיפוריהם ישר בניגוד לתכנית באטמן של שנות השישים. (כדי להיות ברור, שתי הפרשנויות בסדר וטוב.)

ובכל זאת, יש משהו בצפייה בסופרמן של דונר וכל החלקים הטובים ביותר בסופרמן השני (כלומר החלקים שהוא ביים), המגדירים את מה שבאמת אומר “קסם קולנוע”. אם אתה מפקפק בי, פשוט שאל את פטי ג’נקינס על סופרמן. היא קיבלה השראה מההתחלה של דונר על סופרמן עבור וונדר וומן 1984. כמו לא אוהב את הסרט הזה, אני חושב שההשפעה ניכרת במראה ובטון של הסרט. בהמשך הקריירה שלו, החברה של דונר הפיק מספר סרטי אקס-מן. דונר כתב גם כמה סיפורים למען אקשן קומיקס, והביא את הקשר שלו עם סופרמן Full Circle. לכן, בעוד שהמקצוע שלו כולל זיכויים רבים מצטיינים, ריצ’רד דונר תמיד יהיה אבא לסרטי גיבורי העל המודרניים בעיניי, גם אם הוא לא היה מרוצה מהכיוון בו עבר הז’אנר.

ריצ’רד דונר היה 91.

מה אתה חושב? מהם הסרטים האהובים עליך על ריצ’רד דונר עם או בלי גיבור -על?