November 3, 2022

מקורות של Harpies: ארדיה קסומה וסקסית (ראיון עם הסופרת אליסה ביסיניאנו)

מקורות נבלים: ארדיה היא המיזם החדש ביותר של Kickstarter מהוצאת Evoluzione, טביעת קומיקס אינדי עולה. נכתב על ידי אליסה ביסיניאנו, ועם אמנות מטאטאו אילומינטי ולוריס רבינה (אותו צוות אמנות משלי לנקמה). ארדיה היא לא רק ספר שונה מאוד מכמה מהכותרות האחרות שלהם, אלא שזה גם מכתב אהבה לפולקלור האיטלקי. היא דמות שאליסה הייתה מאוד נלהבת לכתוב עליה – ואפילו דפי התצוגה המקדימה מראים עד כמה היא אוהבת את הגיבור העממי האיטלקי הזה.

כאיטלקי-אמריקני, אני נרגש לקרוא את מקורות הנבלים: ארדיה ולראות מיתוס ישן מתעורר לחיים. אבל אפילו יותר טוב? מדברים על הסופרת, אליסה ביסיניאנו, על הקומיקס והקריירה שלה.

אנחנו אוהבים להתחיל עם היסודות. איך התפתחה מקורות של נבל: ארדיה?

כבר עבדתי על כמה פרויקטים עם Evoluzione ומרסל שאל אותי אם אני מעוניין לעשות צילום אחד על ארדיה, דמות שהולכת להופיע בסדרה הראשית של נבלים. ארדיה די טוסקנו היא דמות ממשית מהפולקלור האיטלקי ומכיוון שאני מעריץ כל כך גדול של הסיפורים האלה, ממש לא יכולתי להגיד לא.

איקס

Mario Kart DLC Rush.mp4

0 שניות של 12 דקות, 40 שניות

לחיות
00:00
12:40
12:40

(הוצאת Evoluzione)

האמנות של מטאו אילומינטי ולוריס רבינה אינה סתם יפה, אלא גם מאוד סקסית. איך הסגנון הזה מתאים לדמות ארדיה ולסיפור שלה?

היה לי מזל מאוד שהסיפור הראשון שלי הרבה יותר בוגר היה על ארדיה, כי אפילו בסיפורים המקורי רק הדובדבן מלמעלה. הם עשו עבודה פנטסטית!

מדהים. יפה. סֶקסִי. מאוד סקסי יפה? (הוצאת Evoluzione)

לפני מקורות של Harpies: Aradia, עבדת בעבר עם Evoluzione Publishing, מה הופך את המו”ל למיוחד?

החופש. בשלב זה בקריירה שלי, באיטליה, לא הייתי מסוגל לספר סיפורים כמו ‘Willowisp’ או ‘Ma’ari’ – שבה הנושאים עדיין נחשבים ‘שנויים במחלוקת מדי’.

(כאן גם!)
עם Evoluzione, קיבלתי חופש מוחלט לגבי ז’אנר, נושאים ואפיון. כל מה שאני אעשה בעתיד, אני תמיד אהיה אסיר תודה על הסיכוי והניסיון הזה. זה לא משהו שאי פעם אקח כמובן מאליו. בנוסף: משלמים לי שכר טוב. זה גם משהו שעצוב לי להודות, אינו נתון באיטליה. יש מפרסמים (לא אינדי) מציעים מעט מאוד לדף כשאתה אמן צעיר ומתהווה, כמוני. זה לא נראה לי הוגן, אז הסתכלתי במקום אחר.

השתתפת גם ב”סקולה דל פומטו “(בית הספר לקומיקס) בפאלרמו, איטליה. כמי שמלמד ספרות וכתיבה של ספרי קומיקס, אני מאוד סקרן לדעת הרבה יותר על החוויה הזו.
איך זה היה ללמוד בבית ספר שהתמקד בקומיקס וקריקטורות? מה רכשת הכי הרבה מהחוויה ההיא (שאני יכול לגנוב ולהשתמש בהם לתלמידים שלי)?

זה היה מדהים. מלחיץ ומפחיד, אבל מדהים. זה היה מדהים לעבוד זה לצד זה עם אנשי מקצוע שחלקו איתנו את החוויה שלהם. הם ממש פתחו עבורי עולם חדש.

הדבר המהותי הרבים שלמדתי משלוש השנים הללו הוא משמעת; לעשות קומיקס זו עבודה, עבודה שתיקח הרבה זמן ואנרגיה. הם לא התייחסו אלינו כמו לסטודנטים; כולנו היינו עמיתים כבר, לא בגלל שהיינו טובים (באמת לא היינו אהה), אלא בגלל שאתה אף פעם לא מפסיק ללמוד בתחום הזה. הם לא ראו בנו משהו פחות מאשר אנשי מקצוע. פשוט חסר לנו את החוויה ושעות העבודה, ולכן הם דאגו שהתחלנו לרכוש את שניהם: אין קיצורי דרך, פשוט עבודה קשה.

דבר נוסף: נפלתי על פני מאה פעמים, אבל הם לימדו אותי שכישלון הוא חלק מהתפקיד הזה. הייתי מבועת מכך שלא הייתי מספיק טוב (ועדיין לפעמים), אבל הם ניסו לגרום לי לא כל כך מפוחדת מכשל, כדי שלא אבהיר לפחות לנסות.

ביו המחבר שלך אומר שאתה חלק מקבוצה בשם “EHM Autoproduzioni.” אתה יכול לספר לי הרבה יותר על הקולקטיב הזה?

מיד אחרי שיצאנו מהשנה האחרונה שלנו בבית הספר לקומיקס, אנו (החברים הראשונים ב- EHM) בחרנו שלא רצינו להסתכן בחלדה. התחלנו לעבוד יחד רק מסיבה זו בהתחלה, אבל אז הבנו שעבדנו די טוב כצוות ובחרנו לצלול לשוק האינדי האיטלקי (שהוא פנטסטי ומלא אמנים מדהימים). חלק מהחברים המקוריים עזבו את הקבוצה מכיוון שהיו להם פרויקטים ותוכניות אחרות, וכמה אחרים שאספנו לאורך הדרך.

עבודה משותפת היא הרפתקה מלאה בכיף, דביליות, לחץ והתרגשות.

יחד עם מקורות הנבלים: ארדיה, כתבת כמה קומיקס אחר על קסמים וכישוף. מה מושך אותך לסיפורים האלה?

תמיד הייתי מאוהב בקסם. עם זאת, עם הזמן, המרמזת על ‘קסם’ השתנתה עבורי. כשהייתי קטן זה היה א.ב.לרצות לגרום לדברים לצוף (וזה יהיה מגניב לחלוטין, אני אפילו לא קצת מתביישת להודות בזה). עכשיו זה קשור לדברים להשתנות. מה עוד קסם אם לא ישתנה? והיום, שינוי הוא מה שאנחנו הכי צריכים.

אז אני מנסה להכניס קצת קסם בסיפורים שלי: קצת מילדותי וקצת מהבגרות שלי, הראשון כי זה כיף והשני כי זה הכרחי.

אנחנו בהחלט צריכים סוג כזה של קסם, ונראה שכולנו הולכים להתענג על קריאת מקורות של Harpies: ארדיה בקרוב. החל מהבוקר, קמפיין Kickstarter ממומן במלואו – ולקח רק כשבוע כדי להגיע למטרה שלו! איך זה מרגיש שאנשים כל כך התרגשו לקרוא את הקומיקס הזה? וברכות, כמובן.

זה מרגיש ממש טוב! אני יודע שרבים מהזכות עוברת למחברי הנבלים, סדרה שהיא מאוד מצליחה, אבל זה הרגיש טוב עם זאת שאנשים תמכו בעבודה הקשה שלנו. בנוסף, קידום הוא לא הפורטה שלי, ולכן היה טוב לא צריך להיאבק כל כך הרבה הפעם אהה.

ותודה לך!

מקורות הנבלים: ארדיה היא סיפור חד-פעמי, אבל אם הייתה הזדמנות, האם תרצה להמשיך לכתוב סיפורי ארדיה?

לְגַמרֵי! מי יודע, לעולם אל תגיד לעולם.

ולבסוף, מה הלאה בשבילך?

כרגע אני עובד על Willowisp #2, משיק ב- Kickstarter 14 באוגוסט, ועל כמה פרויקטים עבור EHM Autoproduzioni. נדונים גם כמה דברים עם כמה סופרים, אך אנו עדיין בשלב “העובר”.

בסך הכל, אני נרגש!

מקורות נבלים: ארדיה עדיין במצב מימון, והתגמולים הם מהממים – פשוט קצת מביא לך חבורה של קומיקס Evoluzione כמו היצירות האחרות של אליסה, ווילוביס ומארי, יחד עם שלי לנקום ונבלים.

(תמונה מוצגת ממוצא Harpies: Aradia. הוצאת Evoluzione.)